Heller-Leder spolupracuje s Bolt Threads

Veganská alternativa k usním: materiál MyloKoželužny vstupují do strategického partnerství při výzkumu „houbové náhražky“ usní

Německý výrobce usní Heller-Leder bude v budoucnu spolupracovat se společností Bolt Threads, se sídlem v Kalifornii, na výzkumu, vývoji a výrobě nového materiálu Mylo. Mylo je založeno na myceliu, tj. na podzemní struktuře hub. Heller uvedl jako důvod strategického partnerství rostoucí počet lidí, kteří odmítají jíst maso nebo kteří se chtějí úplně vzdát produktů živočišného původu. více ...Heller-Leder je považován za průkopníka v ochraně životního prostředí a udržitelnosti v kožedělném průmyslu. Například bylo zavedeno opalování olivových listů. Společnost se podrobuje přísným kritériím ekoznačky „Modrý anděl“ a získala ocenění jako „Koželužny roku“, „Německá cena za udržitelnost“ a „Federální cena za ekologický design“.

Heller-Leder a Bolt Threads se zavázaly zdržet se negativní srovnávací reklamy na „pravou kůži“ a Mylo. Mylo by mělo být spíše postaveno jako nezávislá materiální a přírodní alternativa.

26.11.2019

Zdroj: https://www.shoez.biz/business/details/heller-leder-kooperiert-mit-bolt-threads-7239.html

Překlad: Č0KA