SLAVNOSTNÍ GALAVEČER S ČESKOU KVALITOU V NOVÉM ARANŽMÁ

Nabídka výrobků s ověřenou kvalitou je zase o něco širší

Patnáctý ročník Galavečera s Českou kvalitou proběhl 21. listopadu 2017 ve Švandově divadle v Praze. Na této tradiční listopadové akci jsou předávána ocenění v programu Česká kvalita. Program je podporovaný vládou České republiky (ČR) a je zaměřen na podporu prodeje kvalitních výrobků a poskytování kvalitních služeb.  více...


Přestože akce byla již tradiční, konala se poprvé v netradičních prostorách. Místo Národního domu na Vinohradech hostilo oceněné i předávající Švandovo divadlo a celá akce proto měla komornější ráz. Nicméně moderátor večera byl tradiční – Patrik Rozehnal.

„Všechny oceněné výrobky a služby musely projít náročnými testy ve zkušebnách a přísným posouzením odborníků. Při testování se musí prokázat, že výrobky jsou nadstandardně kvalitní a bezpečné. Vzhledem k zajištění průběžné kontroly ve výrobě i v obchodní síti pak výrobky nebo služby se značkou Česká kvalita spotřebitelům garantují špičkovou kvalitu po celou dobu, po kterou je značka udělena“ – řekl v úvodu večera Patrik Rozehnal.

Na patnáctém ročníku slavnostního galavečera bylo oceněno celkem 11 výrobků a 6 služeb. Mezi tradiční oceněné výrobky patří také dětská obuv oceňovaná značkou „Žirafa“, avšak v roce 2016 k ní přibyla další značka „Komfortní obuv“, která je již dva roky udělována kvalitní a pohodlné obuvi pro dospělou populaci.

 „Je pro nás velkou ctí, že za segment dětské obuvi byl udělen na slavnostním galavečeru s Českou kvalitou nový certifikát Žirafa a značka Česká kvalita naší firmě“, uvedla Mgr. Jana Rosíková zástupkyně firmy DZO s.r.o., která dala nový poutavý vzhled celé kolekci dětské obuvi s pevným vedením paty. Dětská ortopedická obuv zabezpečuje pevné vedení paty a udržuje chodidlo během růstu ve správném postavení, jež zaručuje normální vývoj skeletu nohy. Je indikována k prevenci a léčbě valgózního postavení paty a dětské ploché nohy.

Firma DZO s.r.o. si nechává kolekci dětské zdravotní obuvi nadstandardně hodnotit v tzv. systému dobrovolné certifikace již od roku 2001. Dětská zdravotní obuv s pevným vedením paty od firmy DZO s.r.o. umožňuje, aby také děti, které mají určitý handicap na noze, mohly chodit pěkně, kvalitně a zdravě obuty.


Další oceněnou firmou za segment obuvi pro dospělou populaci byla firma Orto Plus s.r.o. Firma Orto Plus s.r.o. je rodinnou firmou a Ing. Radim Kocourek, Ph.D. pokračuje v tradici výroby ručně šité zdravotně nezávadné obuvi. „Naše obuv svou jedinečnou konstrukcí nášlapných soft materiálů zaručuje pohodlnou chůzi a navíc napomáhá ke zlepšení zdravotního stavu dolních končetin. Pro materiály svršku obuvi jsou používány pouze kvalitní, certifikované usně, které nejsou strojně napínány, ale jsou ke spodku obuvi přišity ručně, což zaručuje maximální přizpůsobení každému chodidlu individuálně“ – uvedl jednatel firmy Ing. Radim Kocourek, Ph.D. Firma získala značku „Komfortní obuv“ na celou kolekci dámské i pánské vycházkové obuvi letní a celoroční.

Certifikáty a licenční oprávnění používat značky „Česká kvalita“, „Žirafa  - zdravotně nezávadná obuv - bota pro Vaše dítě“ a „Komfortní obuv“ předali oceněným firmám pan Miroslav Bísek – prezident České obuvnické a kožedělné asociace a Ing. Jan Wiesner – předseda Konfederace podnikatelských a zaměstnavatelských svazů.


Vytlačit z trhu nekvalitní a nebezpečné výrobky můžou opravdu jen spotřebitelé, pokud budou trvat na dodávkách zboží bezvadné a prověřené kvality. Bohužel u řady výrobků má zákazník jen omezenou možnost, jak kvalitu a bezpečnost výrobku poznat bez rozsáhlých odborných znalostí a drahého vybavení. Ale jistotu je možné získat nákupem výrobků s předem nezávisle ověřenou kvalitou, s certifikátem a se značkou „Česká kvalita.“

Autor článku: PhDr. Vlasta Mayerová – ČOKA

Fotografie:
galavečer - Národní středisko podpory Kvality