Nové akreditované obory pro výrobu obuvi v Anglii

21. června 2018
Britský průmysl obuvi uvádí na trh nové akreditované učební obory pro výrobu obuvi, které se akreditují na národní úrovni. Rada British Footweear Association (BFA) dnes navštívila výrobní kolegy v Northamptonshire a Northamptonu - pracovníky vysoké školy, aby oslavili zahájení nového akreditovaného standardu učňovského vzdělávání, který bude k dispozici firmám a novým účastníkům od podzimu roku 2018. více ...


To je životně důležitý vývoj pro britský oborový a zpracovatelský průmysl. Nový standard učňovského vzdělávání byl navržen zaměstnavateli tak, aby byl flexibilní; pracovat pro všechny od nejmenšího specializovaného výrobce až po největšího výrobce. Nové učňovské vzdělávání nabízí vysoce kvalitní vstupní školení a zkušenosti zájemcům o vstup do vysoce kvalifikovaného, globálně respektovaného odvětví.

Úplné učební osnovy naleznete zde:

www.instituteforapprenticeships.org/application-standards/footwear-manufacturer.

Firmy, které se podílejí na vývoji tohoto standardu, jsou: Loake Brothers, New Balance, Hotter, Church, Dr. Martens, Bill Bird Shoes, Crockett & Jones, Trickers, International Dance Shoes, Gaziano & Girling and Cheaney.

Helen Erringtonová, HR manažerka firmy Church;
"Firma Church vždy realizovala školení, aby zajistila řadu kvalifikovaných pracovníků schopných vyrobit obuv nejvyšší kvality. Jsme velice rádi, že jsme spolupracovali s kolegy při budování tohoto nového systému, který zajistí, že výcvik bude ještě více zaměřen na technické a kvalifikované aspekty výroby. " Robert Perkins, člen představenstva BFA a hlavní provozní ředitel společnosti Hotter (největší výrobce obuvi ve Velké Británii) "Chceme nabídnout kvalitní vstupní místo novým zaměstnancům v roli, která otevírá dveře ke kariéře v oblasti výroby obuvi. Existuje velká chuť k růstu produkce ve Velké Británii a rozvíjení naší dovednostní základny je rozhodující pro naši budoucnost. "Existuje asi 30 větších továren a 80-100 menších specializovaných podniků vyrábějících boty ve Velké Británii.
Dohromady vyrábějí přibližně 6 milionů párů bot za rok, (zvýšení z 5,6 mil. párů v roce 2016). Obuv v hodnotě více než 400 milionů liber vyrobená ve Velké Británii je exportována. Výrobní část obuvnického průmyslu zaměstnává 4000 lidí, přibližně polovinu z nich tvoří přímo výrobci obuvi.

Výkonný ředitel BFA John Saunders řekl: 'Mezinárodní zájem o britskou obuv pravděpodobně nikdy nebyl vyšší. Platí to zejména pro luxusní a ručně vyráběnou obuv typu Northamptonshire a West End. Nicméně společně s těmito společnostmi je ve Velké Británii zájem o výrobu vysoce kvalitní a komfortní obuvi na severozápadě Anglie a o obuv pro výkonnostní trénink vyrobenou v Cumbrii. Jsou tu také četné menší podniky, které vyrábějí různou módní a ortopedickou obuv. Pro budoucí úspěch je životně důležité chránit a rozvíjet jedinečné dovednosti v oblasti tvorby. Kromě toho existují firmy, které chtějí rozšířit výrobu, takže toto kolektivní úsilí o školení zajistí, že všechny výrobní podniky budou schopny nabídnout systém národně schválených a formálních školení, které jsme ve Spojeném království již nějakou dobu neviděli. "Pat Brennan - Barrett, ředitel Northampton College, řekl: "Jsme potěšeni, že jsme v popředí tohoto inovativního nového programu. Northampton je již stovky let synonymem obuvi a těšíme se na spolupráci se zaměstnavateli, abychom vyškolili kvalifikované pracovníky nové generace. "Je to počáteční období schématu. Upozorňujeme na článek - Obuvnický průmysl spolupracuje s poskytovateli školení, kde firmy doufají, že přijmou zaměstnance, a podpoří požadovaný odborný výcvik.
Výrobci ze společnosti Northamptonshire také podporovali Northampton College, aby vytvořila místnost pro praktickou výuku pro výrobu obuvi, která by poskytla zkušenosti, stroje a zařízení. Firmy Eurafoam, Loake, Fitflop, Churchs a Kevin Bann darovaly vybavení, materiály a zafinancovaly dopravu, aby se výrobní zařízení dostalo do země. Tato embryonální "technická akademie" bude vybudována v příštích několika letech.

Stephen Bent Dr Martens;
"Je to skvělý průmysl, který nabízí více možností kariéry, než si lidé uvědomují.
Potřebujeme supervizory / manažery, zkušené tvůrce, jako jsou clickers a closers. Tato schéma poskytuje tvůrčí práci rukama - vydělávejte, když se to naučíte. Chtěli jsme vytvořit schéma, které bez ohledu na to, s jakou firmou jste měli své učňovské vzdělání, dovednosti, znalosti a porozumění, které získáte, bude pro každého zaměstnavatele relevantní, takže kvalifikovaný učedník bude velmi zaměstnatelný člověk.

POZNÁMKY K EDITORU
Další informace včetně sad nástrojů pro zaměstnance / účastníky naleznete na:
www.britishfootwearassociation.co.uk/training/apprenticeships

Potenciální účastníci by měli buď přistupovat k firmě, pro kterou chtějí přímo pracovat -nebo se formálně zaregistrovat.

BFA: Britská asociace výrobců obuvi podporovala britský průmysl od svého založení v roce 1898. 1. prosinec 2018 tak bude znamenat počátek 120. výročí od založení. BFA propaguje, zastupuje a podporuje své členské společnosti prostřednictvím mezinárodních veletrhů, školení a vývoje, zapojení celosvětových a národních zúčastněných stran. Více než 120 společností jsou BFA členové; od nejlepších výrobců bot obuvi v Northamptonu, světových obchodních společností, největších značek na hlavní ulici a některých nejtalentovanějších a nejmodernějších nových designérů a nově vznikajících společností. Členové správní rady BFA vedou společnosti s celkovým obratem více než 4 miliardy liber a přinášejí uvedeným aktivitám hloubku svých odborných znalostí.

Členové představenstva BFA:
Dan Gyves, předseda BFA a Mahabis.com
Ken Gray, generální ředitel T & A Footwear Ltd
Robert Perkins, provozní ředitel - Hotter Shoes
Daniel Rubin, výkonný předseda - The Dune Group Ltd
Tim Cooper, generální ředitel - Oliver Sweeney
Paul Savrimoothoo, prezident a ředitel divize životního stylu MD - Pentland Group Ltd
William Church, společný výkonný ředitel - Joseph Cheaney
Mike Watson Smith Sourcing, ředitel - Airwair International
Rachel King, manažer vývoje produktů pro dospělé u společnosti Clarks
Vanessa Podmore, generální ředitelka společnosti Podmor Consultin

Zdroj: https://britishfootwearassociation.co.uk/wp-content/uploads/2018/06/BFA-Press-Release-Apprenticeship-Launch-21st-June-.pdf

Překlad: ČOKA