Adidas stěhuje automatizované továrny do Číny

Německá značka sportovního oblečení a obuvi  uzavře Ansbach a Atlanta Speedfactories. Cílem je nasazení technologie Speedfactory u asijských dodavatelů do konce roku 2019
Od konce tohoto roku bude společnost adidas používat technologie Speedfactory k výrobě atletické obuvi u dvou svých dodavatelů v Asii. Společnost očekává, že to povede k lepšímu využití stávající výrobní kapacity a větší flexibilitě při navrhování výrobků. více...


Podle této značky umožní nové výrobní metody vyvinuté v Ansbachu a Atlantě v budoucnu další varianty modelů obuvi Speedfactory. Ty se budou i nadále vyznačovat obzvláště krátkou dobou výroby, což společnosti umožní rychle reagovat na potřeby spotřebitelů. Výroba ve dvou závodech Speedfactories v německém Ansbachu a v Atlantě v USA bude ukončena nejpozději do dubna 2020.

„Speedfactories byly nápomocné při podpoře našich výrobních inovací a schopností. Díky zkráceným časům vývoje a výrobních lhůt jsme vybraným zákazníkům poskytovali vysoce relevantní produkt na okamžiky, na kterých záleží. To byl náš cíl od začátku. Nyní jsme schopni spojit tyto poznatky s dalšími pokroky učiněnými s našimi dodavateli a využívat celou řadu těchto technologií tak, aby byly flexibilnější a hospodárnější a současně rozšiřovaly nabídku dostupných produktů,“ uvedl Martin Shankland, člen výkonné rady společnosti adidas AG, zodpovědný za globální operace.

V budoucnu budou moci být v krátké době vyrobeny nejen běžecké boty, ale také modely jiných kategorií produktů pomocí výrobních procesů testovaných v závodech Speedfactories. Společnost adidas bude v Německu nadále vyvíjet, zlepšovat a testovat výrobní procesy. Inovace procesů budou spojeny a posouvány vpřed v místě výroby adidas v Scheinfeldu, tzv. AdiLab.

Společnost adidas bude také pokračovat ve spolupráci s OECHSLER, provozovatelem obou závodů Speedfactories, v dalších výrobních oblastech, jako je výroba podešví pro boty s využitím technologie Boost, podešve pro fotbalové boty a podešve s potiskem 4D.

Obrázek: techcrunch.com
Zdroj: - https://www.worldfootwear.com/