Vzdělávání zaměstnanců členů České obuvnické a kožedělné asociace

Název programu: Operační program Zaměstnanost (OPZ)
Název projektu: Vzdělávání zaměstnanců členů České obuvnické a kožedělné asociace
Registrační číslo: CZ.03.1.52/0.0/0.0/19_110/0010938

Česká obuvnická a kožedělná asociace (ČOKA)  intenzivně školí zaměstnance svých členských firem díky podpoře z Evropského sociálního fondu a programu OPZ. Vzdělávání, které je „ušito“ firmám na míru dle jejich požadavků, probíhá ve třech krajích, a to Zlínském, Jihočeském a Středočeském.

Projekt byl zahájen 1.7.2019, bude ukončen 31.12.2022 a řeší zejména nevyhovující úroveň znalostí, dovedností a kompetencí zaměstnanců a nesoulad mezi kvalifikační úrovní zaměstnanců a potřebami zaměstnavatelů. Značnou část zaměstnanců, kteří jsou odborně proškolování, tvoří prodavačky a vedoucí prodejen obuví. To, co potřebují prodavačky zlepšit, je nejen komunikace se zákazníkem a obsluha zákazníka, ale i odborné znalosti k sortimentu obuvi, znalosti k náležitostem reklamačního řízení apod.

U manažerů a obchodníků členských firem pomohou zlepšit jejich odbornou úroveň zase jazykové kurzy, IT kurzy, ekonomické kurzy, ale pochopitelně i kurzy jak efektivně vést a řídit pracovní kolektiv. 

Co se týká technických kurzů, tyto na základě výsledků výběrového řízení pro ČOKA realizuje  Academic School, Střední škola s.r.o. (nově ORBIS s.r.o.). V současné době je tato škola jedinou střední školou v naší zemi, která realizuje studijní obor výrobce obuvi. Začátkem roku 2020 byla otevřena nově rekonstruovaná školní obuvnická dílna, která je vybavena nejmodernější technikou a širokou patelou strojů z oboru, včetně řezacího plotru. Dílna uspokojuje potřeby školy nejen u mladých studentů, ale těší se široké popularitě a zájmu o odborné rekvalifikační kurzy nebo odborné semináře. Právě na této dílně budou probíhají specializované obuvnické kurzy pro zaměstnance členů ČOKA.
Cílem projektu je tedy zvýšit úroveň znalostí a dovedností zaměstnanců a zajistit tak soulad jejich kvalifikací a kompetencí s požadavky na vykonávané pracovní činnosti. Zejména chceme zvýšit odbornou úroveň znalostí, dovedností a kompetencí pracovníků a soulad kvalifikační úrovně pracovní síly s požadavky trhu práce a zvýšit adaptabilitu i u starších pracovníků.

PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKOU UNIÍ.

Co hledáte?

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.