Základní informace

Česká obuvnická a kožedělná asociace (ČOKA) je zaměstnavatelské a profesní sdružení podnikatelů v obuvnické a kožedělné výrobě a obchodu s místem působení v České republice (ČR).


Členem sdružení se může stát každá fyzická nebo právnická osoba, která má s ČOKA stejný předmět činnosti nebo společné zájmy.
Členství v ČOKA upravují Stanovy a je podmíněno podáním písemné přihlášky u sdružení a úhradou členského příspěvku.
ČOKA sdružuje v současné době cca 60 firem, fyzických osob a dalších institucí, zabývajících se jak výrobou, tak i prodejem obuvi a obuvnických materiálů a komponentů, ale i vědecko-výzkumnou, zkušební a testovací činností, výukou a vzděláváním s místem působení v ČR.

ČOKA vznikla jako dobrovolné sdružení a proto hájí zájmy svých členů, zprostředkovává jejich jednotný a koordinovaný postup a vystupuje jako hlavní garant obuvnického a kožedělného průmyslu ČR při jednáních s centrálními orgány. Ve spolupráci s Hospodářskou komorou České republiky (HK ČR), se Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR ČR) s Konfederací zaměstnavatelských a podnikatelských svazů (KZPS) a textilní asociací ATOK se snaží zajistit rovné podmínky pro podnikání a podporu zejména malých a středních podnikatelů. 

ČOKA koordinuje rovněž činnost svých členů při prezentačních veletrzích obuvi a kožené galanterie - veletrh KABO, který je v realizaci a.s. Veletrhy Brno nejvýznamnějším profesním veletrhem v ČR. ČOKA vystupuje jako gestor veletrhu a podílí se na přípravě odborného doprovodného programu, přednášek, ale i na jeho dalších doprovodných akcích. Organizuje také soutěž O cenu nadace Jana Pivečky, která je určena především studentům a mladým designérům.

ČOKA navázala kontakty a spolupracuje s obdobnými sdruženími v evropských zemích, např. Rakousku, Německu, Maďarsku, Polsku, Portugalsku, Španělsku, Itálii apod., ale i v zemích mimo Evropu, např. USA. ČOKA je členem Evropské konfederace obuvnického průmyslu se sídlem v Bruselu (CEC) a Mezinárodního svazu obuvnických techniků (U.I.T.I.C.).

O všech důležitých událostech asociace své členy pravidelně informuje přes direct mailing. Pro oficiální prezentaci využívá asociace odborného časopisu Svět textilu & Svět obuvi se kterým úzce spolupracuje.

Základní rozsah poskytovaných služeb pro členské firmy:

  • zajišťování společné účasti na výstavách a veletrzích v tuzemsku i zahraničí za zvýhodněných podmínek
  • zprostředkování obchodních kontaktů v zahraničí (- přes hospodářské komory, obuvnické asociace okolních zemí, UITIC, CEC apod.)
  • zprostředkování obchodních kontaktů v tuzemsku
  • poskytování informací z databázových souborů prodejců a výrobců obuvi, kožené galanterie a doprovodných sortimentů
  • bezplatná inzerce na webových stránkách České obuvnické a kožedělné asociace www.coka.cz
  • vydávání českého a cizojazyčného katalogu členských firem na CD a v elektronické verzi
  • distribuce tohoto katalogu v tuzemsku i zahraničí
  • řešení problémových oblastí obuvnické výroby ve spolupráci s FT UTB, ITC a.s. a dalšími odbornými pracovišti
  • pořádání odborných přednášek a školení
  • další služby podle požadavků členů ČOKA.

Podrobnější informace o činnosti ČOKA a podmínkách členství Vám rádi poskytneme na adrese:

ČESKÁ OBUVNICKÁ A KOŽEDĚLNÁ ASOCIACE
Tř. T. Bati 5267
760 01 Zlín
Tel./fax: 577 525 230, mobil: +420 724 613 910
E-mail:  coka@coka.cz nebo info@coka.cz 
 

Co hledáte?

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.