Den s Českou kvalitou na Ministerstvu průmyslu a obchodu

Rada kvality České republiky a Řídící výbor Národního programu Česká kvalita oznámily předání dalších 16 ocenění výrobkům a službám v Národním programu Česká kvalita. Certifikáty opravňující k užívání značky převzali zástupci oceněných firem na Dni s Českou kvalitou na Ministerstvu průmyslu a obchodu.

„Udělená ocenění dokazují, že české firmy dodávají na trh výrobky a služby špičkové kvality, které jsou plně srovnatelné se zahraniční konkurencí,“ říká ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela a dodává: „Ocenění v Národním programu Česká kvalita jsou nejen nezávislou garancí kvality a bezpečnosti pro spotřebitele, ale i zaslouženým oceněním vynikající práce českých firem.“

Výrobky a služby, které získají právo používat některou ze značek v Programu Česká kvalita, musí v přísných testech akreditovaných zkušeben a dalších odborníků prokázat, že jsou nadstandardně kvalitní a absolutně bezpečné pro spotřebitele. To je nesmírně důležité v situaci, kdy na evropské trhy stále ještě míří zdraví a život ohrožující výrobky. Dokazují to kontroly dozorových orgánů v jednotlivých zemích, jejichž výsledky jsou shromažďovány v evropském systému RAPEX. „Díky průběžné kontrole prováděné správci značky kvality garantují zákazníkům špičkovou kvalitu nejen v okamžiku udělení značky, ale po celou dobu, na kterou bylo právo jejího užívání uděleno.“ dodává předseda řídicího výboru Národního programu Česká kvalita Libor Dupal.
Jednou z priorit Rady kvality ČR a tedy i Národního programu Česká kvalita je bezpečnost dětí a mládeže. „Děti jsou tou nejzranitelnější skupinou spotřebitelů, proto je na ně třeba pamatovat speciálními značkami kvality,“ připomíná Libor Dupal a dodává: „Jsme proto rádi, že i letos jsou mezi oceněnými noví držitelé licencí značek kvality „Žirafa“ – Zdravotně nezávadná obuv – bota pro Vaše dítě a Hřiště-sportoviště-tělocvična – OVĚŘENÝ PROVOZ."

Ocenění „Žirafa“ – Zdravotně nezávadná obuv – bota pro Vaše dítě, si s rukou ředitelky České obuvnické a kožedělné asociace paní Vlasty Mayerové převzal za firmu Bokap s.r.o. jednatel společnosti David Svoboda a za firmu DZO s.r.o. výkonný ředitel Jan Stindl.

BOKAP s.r.o.
Firma vyrábí od roku 1992 dětskou, dámskou a pánskou domácí obuv v Dyjákovičkách u Znojma. Rodinná firma Miroslav Svoboda – BOKAP byla založena v roce 1992. Nosným programem byla a je dosud výroba domácí obuvi. Firma se postupně rozrůstala a v roce 2009 byla převedena na společnost s ručením omezeným BOKAP s.r.o. Po dobu třicetiletého působení na českém trhu se firma rozvíjela a z původně roční produkce asi 15 000 párů se postupným zvyšováním výroby vypracovala až na současnou kapacitu kolem 280 000 párů domácí obuvi ročně.
Název a popis  oceněného produktu
Dětská domácí obuv 
Vzory:   025, 027,030, 032,  034, 034/1, 049, 050
Dětské přezůvky mají různě barevné provedení svršku, který dává na vybranou i tomu nejnáročnějšímu dětskému zákazníkovi. Bílá podešev z lehkého styroporu nebarví podlahu. Přezůvky jsou tak skvělou volbou na pohodlné cupitání i pro ty nejmenší nožičky nejen doma, ale i ve školce či později ve škole.

  

DZO s.r.o.
Společnost DZO s.r.o. se zabývá výrobou individuální ortopedické obuvi, a to jak pro dospělé pacienty, tak pro děti. Společnost si nechává kolekci dětské zdravotní obuvi nadstandardně hodnotit v tzv. systému dobrovolné certifikace již od roku 2001. Dětská zdravotní obuv s pevným vedením paty od firmy DZO s.r.o. umožňuje, aby také děti, které mají specifickou potřebu, mohly chodit kvalitně a zdravě obuty.
Název a popis oceněného produktu
Dětská obuv s pevným vedením paty
Vzory: 011, 012, 013, 014, 015, 016-Baby, 017-Baby, 018, 019.
Jedná se o vzory letní sandálové obuvi, celoroční obuvi a obuvi zimní. Všechny vzory jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů a mají pevné vedení paty, které udržuje patu a celé chodidlo během růstu v optimálním postavení. Přední část obuvi je dostatečně prostorná a flexibilita podešve umožňuje přirozené odvalování nohy dítěte.

  

 


Celý článek ZDE
Zdroj: https://www.narodniportal.cz/znacku-ceska-kvalita-muze-nove-pouzivat-sestnact-organizaci/
Fotografie: Česká společnost pro jakost

Co hledáte?

Změnit jazyk
Česky English

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.