ShoeGAME: první hra v obuvnickém průmyslu, která se již testuje ve školách

S cílem přilákat mladé talenty do tohoto odvětví spustila evropská spolupráce v oblasti obuvi vůbec první průmyslovou hru pro studenty. Tento inovativní přístup je nyní testován ve školách

Obuvnický průmysl čelí výzvám při získávání zájmu mladších generací kvůli nedostatečné atraktivitě tohoto odvětví a rozdílu mezi nabízeným vzděláváním a odbornou přípravou a potřebami tohoto odvětví. Zde přichází na řadu projekt Erasmus+ SHOEGAME . Jako součást společného úsilí mezi partnery* z Rumunska, Portugalska, Řecka a Španělska byl během dvou let vyvíjen digitální ShoeGAME , který tyto problémy řeší přímo a zaměřuje se na studenty běžného a odborného středního vzdělávání.

S podporou partnerů je ShoeGAME již testován na několika školách v Portugalsku, Španělsku, Řecku a Rumunsku , což umožňuje studentům získat širší porozumění různým aspektům výroby obuvi hravějším způsobem – herní oblast, dostupná online. , pokrývá všechny fáze výroby obuvi, jmenovitě produktový design, výrobní procesy, nové technologie obuvi, udržitelnost a cirkularitu a marketing a merchandising. Z dlouhodobého hlediska je cílem inspirovat je k úvahám o kariéře v oboru.

Z hlediska vzdělávání tento inovativní přístup také pomáhá rozvíjet klíčové dovednosti , jako je kritické myšlení, řešení problémů a týmová práce. S cílem pomoci učitelům a školitelům začlenit hru do jejich praxe projekt vyvinul specifické podpůrné nástroje, které jsou také k dispozici na webových stránkách hry .

Toto uvedení představuje významný krok vpřed v podpoře vzdělávání a povědomí o obuvnickém průmyslu mezi mladšími generacemi. Tím, že projekt nabídne inovativní a poutavý vzdělávací přístup, pomůže nejen přilákat talenty do odvětví, ale také podpoří spolupráci mezi různými zúčastněnými stranami a zajistí pokračující modernizaci a konkurenceschopnost obuvnického průmyslu v Evropě.


* Mezi partnery projektu patří rumunský koordinátor Gheorghe Asachi Technical University (TUIASI), Virtual Campus (Portugalsko), Creative Thinking Development (Řecko), European Footwear Confederation (CEC), Footwear Technology Center INESCOP (Španělsko) a portugalská Footwear Technology Centrum CTCP (Portugalsko).

Zdroj: www.worldfootwear.com

Co hledáte?

Změnit jazyk
Česky English

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.