Účastníci 7. světového obuvnického kongresu vyzývají k větší mezinárodní spolupráci

7. ročník Světového obuvnického kongresu skončil minulý týden pozitivně a obuvnický průmysl uznal potřebu větší mezinárodní spolupráce, která by změnila jeho budoucnost.

Na Světovém obuvnickém kongresu, který pořádala Evropská konfederace obuvnického průmyslu (CEC) a Asociace obuvnického průmyslu Türkiye (TASD), se 8. a 9. listopadu v hotelu Wyndham Grand Istanbul Levent se sešli zástupci světového obuvnického průmyslu, aby společně diskutovali o výzvách a příležitostech tohoto odvětví v této klíčové době. Zúčastnilo se ho více než 300 účastníků z pěti kontinentů.

Kongres se nejprve zaměřil na nejnovější požadavky spotřebitelů a zdůraznil úlohu digitalizace při lepší reakci na uvědomělého spotřebitele. Při přechodu k tématu udržitelnosti bylo dohodnuto, že by průmysl měl společně definovat udržitelnost "nad rámec environmentálního rozměru" a jasněji ji sdělovat spotřebitelům. V závěrečné části akce se diskutovalo o budoucnosti pracovní síly, přičemž společnosti demonstrovaly svůj nový přístup k pozitivnímu zapojení a udržení mladé generace přijetím flexibilnější a sociálně orientované strategie.
"Modernizace obuvnického průmyslu je možná díky souhře mezi inovacemi a udržitelností, a to díky zásadnímu přínosu digitalizace, aniž by se však opomíjela klíčová role lidského kapitálu v budoucím průmyslu," uvádí se v prohlášení, které připravila CEC. "Jinými slovy, obuvnický průmysl se musí projektovat směrem k přístupu zaměřenému na člověka a pouze spolupráce všech aktérů obuvnické komunity na celém světě umožní jeho předpokládaný rozvoj," uzavírá se v něm.

Prezident CEC Luís Onofre udával tón hned na začátku kongresu, když hovořil o potřebě větší mezinárodní spolupráce obuvnického průmyslu a zároveň ocenil odolnost tohoto odvětví v posledních letech poznamenaných zdravotními, hospodářskými a geopolitickými krizemi.

"Pouze společným úsilím a spoluprací jsme schopni reagovat na výzvy a chopit se příležitostí, které nám svět přináší, a zajistit hladký ekologický, digitální a zároveň spravedlivý přechod našeho průmyslu," prohlásil.

Zdroj: www.worldfootwear.com

Překlad: ČOKA

Co hledáte?

Změnit jazyk
Česky English

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.