Výzkum, vzdělávání, odborná příprava: PFI je součástí mezinárodního konsorcia DiaSHOE

Testovací a výzkumný ústav Pirmasens e.V. (PFI) je  dalším partnerem a součástí mezinárodního konsorcia, které se od října loňského roku intenzivně zabývá syndromem diabetické nohy a optimalizovanou obuví. "Spolupráce s několika známými institucemi nám umožňuje optimálně využívat synergií a dosahovat lepších výsledků pro všechny postižené. Je mi potěšením spolupracovat s odborníky z celé řady zemí," říká Ronny Weis, vedoucí oddělení ISC. Zastřešujícím cílem projektu DiaSHOE je informovat výrobce obuvi, pacienty, zdravotní sestry, zdravotnické pracovníky a prodejce v maloobchodě s obuví o syndromu diabetické nohy (DFS) a poučit se o tom, jak lze tento problém nejlépe řešit předcházením a posilováním vlastních dovedností. Jde také o šíření velmi zajímavých výsledků výzkumu a vývoje a o zintenzivnění a zlepšení příležitostí v oblasti odborného vzdělávání a přípravy v odvětví obuvi, pokud jde o DFS.

Očekává se, že těchto cílů bude dosaženo v roce 2022 pomocí vzdělávacích digitálních vzdělávacích balíčků pro tři různé cílové skupiny: balíček pro designéry, obuvnické techniky a produktové manažery, jeden pro zdravotnické techniky a prodejce obuvi a jeden pro péči o pacienty, jejich rodiny, pečovatele a učitele/pedagogy škol. Rozsáhlé, odborné informace jsou určeny k senzibilizaci všech zúčastněných stran k tématu syndromu diabetické nohy. V rámci tohoto projektu je PFI odpovědná za školení a informační dokumenty techniků obuvi a produktových manažerů. Ty by měly zahrnovat komplexní informace o onemocnění, biomechanice, plánování výroby a výrobních procesech diabetické obuvi.

Ronny Weis věří v úspěch projektu: "Pro nejlepší možnou léčbu pacientů je nezbytná správná obuv. Vzdělávání zdravotnického personálu, výrobců obuvi, ale také postižených a jejich rodin o nemoci a spojení s botou je důležitým krokem a mohlo by v budoucnu dále přispět k výraznému a udržitelnému zlepšení kvality života diabetiků v Evropě."

Podle studií je cukrovkou v současné době postiženo 463 milionů lidí po celém světě a počet nových případů každým rokem roste. Téměř 6% evropské populace trpí tímto závažným metabolickým onemocněním, které mimo jiné může způsobit vážné komplikace v dolních končetinách, jako je syndrom diabetické nohy (DFS). Vývoj infekčních ran na noze je upřednostňován poškozenými krevními cévami a nervovými cestami. Nesprávná obuv je u tohoto onemocnění smrtelná a může rychle zhoršit stav postižené osoby, takže v nejhorším případě hrozí amputace prstu, nohy nebo celé nohy.

Tento projekt byl financován s podporou Evropské komise. Autor je výhradně odpovědný za obsah této publikace; Komise nenese odpovědnost za další použití informací v nich obsažených.

Zdroj: PFI Německo: Výzkum, vzdělávání, odborná příprava: PFI je součástí mezinárodního konsorcia DiaSHOE (pfi-germany.de)

 

Překlad: ČOKA, 17.6.2021

     

Co hledáte?

Změnit jazyk
Česky English

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.