21. mezinárodní technický obuvnický kongres UITIC uzavřel minulý týden s pozitivními daty.

Společnosti musí inovovat, aby se staly udržitelnými a plně přijaly digitální transformaci, která je klíčovým faktorem umožňujícím tuto změnu. To je hlavní poselství kongresu UITIC

Kongres byl zahájen v souladu s tradicí UITIC jednodenní návštěvou továren v úterý 19. září. To bylo strukturováno do tří paralelních programů, z nichž si účastníci vybrali svůj preferovaný. Možnosti zahrnovaly návštěvu továren na obuv vyrábějících vysoce kvalitní dámské boty a používání moderních výrobních technologií, učení se osvědčeným postupům v dodavatelském řetězci s příklady v oblasti materiálů, lepidel, činění kůže a výroby komponentů. Poprvé se jednalo o inovační park (Kilometro Rosso) a centrum transferu technologií v oblasti průmyslu 4.0 (MADE). Všechny prohlídky byly vyprodané a účastníci je velmi ocenili.

Následující den měla více než stovka účastníků kongresu možnost navštívit veletrhy SIMAC / TANNING TECH v rámci programu konference; Mohli si užít komentovanou prohlídku výstavy, aby měli kontakt s nejdůležitější technikou, kterou vystavovatelé nabízejí.

Samotný kongres byl zahájen 21. září v kongresovém centru NH v Assago v Miláně oficiálními projevy Yvese Morina, prezidenta UITIC, Marie Vittorie Brustia, prezidentky ASSOMAC, Giovanny Ceolini, prezidentky ASSOCALZATURIFICI a Carmen Arias Castellano, generální tajemnice CEC. čtyři sekce a dva panely, 24 řečníků, 12 panelových přispěvatelů, 17 stánků v inovační vitríně, kde výzkumná centra a instituce z celého světa prezentovaly svou práci. To jsou čísla úspěšného ročníku, kterého se zúčastnilo více než 250 delegátů z 22 zemí a který měl svůj nejdůležitější společenský moment na slavnostní večeři v krásném zámku Vigevano. Během večeře UITIC ocenil tři významné členy obuvnické komunity: Fortunato Federico z Portugalska v manažerské kategorii, Ricardo Jaime Guerra z Mexika v technologické kategorii a Emiliano Bozzato z Itálie za vědecké zásluhy. Byla to také příležitost k oslavě 50. výročí založení spolku v roce 1972.

Prezentace ve čtyřech sekcích se velmi podrobně zabývaly širokou škálou témat souvisejících s novými produkty a materiály, digitální transformací produktů a procesů, rolí pracovníků v rámci Průmyslu 5.0 a nakonec poskytly příklady úspěšných příběhů udržitelnosti; V panelové diskusi byla hlavní témata inovací a udržitelnosti podrobněji diskutována panelem odborníků. Dva velmi obohacující a obohacující dny, které byly zakončeny obnovením výkonného výboru asociace: Yves Morin, po 13 letech služby jako prezident, odstoupil ze své pozice a Sergio Dulio převzal funkci nového prezidenta UITIC. Jeho prvním a nejdůležitějším úkolem je organizace 22. kongresu, kdy bylo oficiálně oznámeno jeho konání v Šanghaji v roce 2025.

Zdroj: UITIC - Uzavření tiskové zprávy
Překlad: ČOKA

Co hledáte?

Změnit jazyk
Česky English

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.