Projekt portugalského technologického centra obuvi zařazený do užšího výběru Evropské komise

Projekt LIFE GREENSHOES4ALL koordinovaný portugalským obuvnickým technologickým centrem (CTCP) , jehož cílem je vyvinout ekodesign, recyklaci a výrobní řešení s cílem snížit stopu v obuvnickém sektoru, byl Evropskou komisí zařazen do užšího výběru jako finalista soutěže LIFE. Ocenění , finanční nástroj EU pro životní prostředí a změnu klimatu.

Kromě CTCP jsou do projektu zapojeni další portugalskí partneři , jako je APICCAPS (Portuguese Footwear Association), společnosti AMF a ATLANTA a další významné evropské organizace, jako je CEC (Evropská konfederace obuvnického průmyslu), FICE ( Španělská obuvnická federace) a INESCOP (Španělské technologické centrum).

„LIFE GreenShoes4All k vytvoření vnitřního trhu pro ekologické produkty podporou používání inovativních metodologií a pravidel pro kategorizaci ekologické stopy produktů,“ říká Maria José Ferreira. Podle vedoucího oddělení výzkumu a vývoje v CTCP „je cílem projektu také otestovat a demonstrovat nové cesty recyklace v hodnotovém řetězci obuvi EU a prostřednictvím experimentování stanovit a porovnat inovativní koncepty ekologického designu a ekologické výrobní procesy obuvi “.

Obecnými cíli projektu je pak implementace pravidel pro kategorizaci ekologické stopy výrobků, zavedení inovativních konceptů ekodesignu a ekologických výrobních postupů pro výrobu obuvi s vysokým potenciálem pro přenos do jiných odvětví (tj. zboží, oblečení atd.) a testovat nové přístupy k recyklaci v hodnotovém řetězci, aby se snížilo množství surovin a produkce odpadu.

Jeho cílem je rovněž přispět k vytvoření jednotného trhu s ekologickými produkty tím, že prokáže vysokou přidanou hodnotu metodiky vyvinuté pro výrobce, maloobchodníky a spotřebitele a umožní příjemcům získat zkušenosti a znalosti vedoucí k novým službám a produktům pro komercializaci.

V rámci LIFE GreenShoes4All byly „vyvinuty inovativní modely ekologické obuvi a komponentů“, zdůrazňuje Maria José Ferreira, a také „ekodesign, recyklace a udržitelnější výrobní metody“; strategie rovněž zaručí přenos znalostí do jiných sektorů činnosti.

Projekt LIFE GreenShoes4All je nyní jedním ze tří finalistů tohoto významného evropského ocenění. Konečný výběr provede široká veřejnost a lze jej učinit na webu www.lifeawards.eu a vyhraje projekt s největším počtem hlasů.

13. května 2024 Portugalsko

Zdroj: https://www.worldfootwear.com
Obrázek:portugueseshoes.pt
Překlad: ČOKA

Co hledáte?

Změnit jazyk
Česky English

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.