Nové certifikáty „Česká kvalita“ a „Žirafa“ na veletrhu KABO I 2020

Česká obuvnická a kožedělná asociace (ČOKA) je garantem značky „Žirafa“, která se již tradičně předává právě při veletrhu KABO. Značka „Žirafy“ je kvalitní a zdravotně nezávadné dětské obuvi propůjčována 23 let. Značka „Žirafa“ na dětské obuvi maminkám garantuje, že obuv je zdravotně nezávadná, bezpečná a že podporuje zdravý vývoj nohou jejich dětí. Zásady, podle kterých je dětská obuv konstruována a následně i hodnocena, byly vytvořeny týmem odborníků a neustále jsou doplňovány podle nových vědeckých a lékařských poznatků. Ověřována je po celou dobu spokojenost zákazníků a také proto si značka roztomilé žirafky získala velkou důvěru u spotřebitelů na českém trhu.  

Hodnocení obuvi se provádí jednak v nezávislé zkušebně podle stanovené technické specifikace a následně pak v Komisi zdravotně nezávadného obouvání. U obuvi se provádějí potřebné hygienické atesty použitých materiálů, dále je obuv podrobena hodnocení z hlediska svého střihu a zdravotně nezávadné konstrukce, přičemž toto hodnocení provádí lékař-ortoped. Testovány jsou jak kvalitativní parametry obuvi, tak také bezpečnost obuvi při používání. Tzn., že na obuvi nesmí být např. žádné ostré ozdoby nebo přezky, o které by se dítě mohlo poranit. Kontrolována rovněž stálá kvalita ve výrobě, aby bylo zajištěno, že obuv pro spotřebitele bude dodávána ve stejné kvalitě jako testované vzorky Značka „Žirafy“ je jasným signálem pro rodiče dětí, že obuv je zdravotně nezávadná a že je bezpečná.

Musíme říci, že všichni výrobci se snaží také o to, aby certifikovaná dětská obuv byla pěkná, aby byla vyrobena z těch nejkvalitnějších materiálů a v nových barevných trendech, využívány jsou i nové inteligentních materiály, jako např. různé klimamembrány a materiály z bio bavlny na dětskou domácí obuv.

Také letos byla předána nová ocenění firmám,  které se zabývají nadstandardní kvalitou dětské obuvi a tuto si nechávají ověřit v systému tzv. dobrovolné certifikace. Oceněny byla dvě české firmy a to HP Čechtín s.r.o. a Moleda a.s a také dvě slovenské firmy a to Manik - obuv, s.r.o. a Milash s.r.o. Jsme rádi, že si naše značka získává jméno i v zahraničí.

HP Čechtín s.r.o.


Připravily:
PhDr. Vlasta Mayerová
Jana Bobálová
Česká obuvnická a kožedělná asociace

Co hledáte?

Změnit jazyk
Česky English

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.