Obchodní sdružení z celého světa vyzývají země, aby bránily námořní bezpečnost

V reakci na nedávné útoky v Rudém moři vyzývá více než 100 obchodních sdružení země, aby se připojily, podpořily nebo se připojily k misi operace Strážce prosperity, iniciativě, která se zasazuje o námořní bezpečnost

Teroristické útoky v Rudém moři, kterým se přepravuje přibližně 30 % světového obchodu, ohrozily bezpečnost posádek a nákladu a donutily dopravce odklonit se na trasy kolem mysu Dobré naděje. To již stálo více než 80 miliard amerických dolarů v nákladu, což prodloužilo plavbu nejméně o 2 až 3 týdny a statisíce dalších nákladů na palivo a pracovní sílu ve srovnání s cestou Suezským průplavem, upozornilo ve společném dopise více než 100 obchodních sdružení z celého světa a připomnělo, že tato trasa je ještě náročnější v zimních měsících na jižní polokouli.

"Námořní bezpečnost a zabezpečení jsou životně důležité pro náš společný průmysl a celkovou globální ekonomiku. Je nezbytné, aby se vlády sjednotily za přístupem nulové tolerance a odradily tak útoky na obchodní plavidla a námořníky v Rudém moři a kdekoli na světě. Prosperita milionů lidí, kteří jsou zaměstnáni v našem průmyslu a v celosvětovém námořním průmyslu, závisí na bezpečné a zabezpečené svobodě plavby," uvádí se ve společném otevřeném dopise Koalice pro Rudé moře.

Tyto změny tras také způsobují nedostatek vybavení a prudce rostoucí sazby za lodní dopravu po celém světě, což má inflační důsledky, nemluvě o tom, že globální doprava je již nyní napjatá kvůli omezenému přístupu k Panamskému průplavu, který je sužován suchem.

"Široká účast a spolupráce mezi národy je nezbytná k tomu, aby se signalizovala důležitost svobodného a spravedlivého zacházení v mezinárodních vodách," uzavírají organizace a vyzývají země, které se dosud nepřipojily k misi operace Strážce prosperity nebo se k ní nepřipojily.

Meziignoranty dopisu patří organizace jako Evropská obuvnická federace (CEC) a někteří její členové, včetně Portugalské asociace obuvi, komponentů, koženého zboží (APICCAPS), Americké asociace oděvů a obuvi (AAFA), Amerických distributorů a maloobchodníků obuvi (FDRA), Brazilské asociace textilního a oděvního průmyslu (ABIT) a Asociace výrobců a vývozců koženého zboží a obuvi v Bangladéši (LFMEAB).

9. února 2024 
Zdroj: https://www.worldfootwear.com
 

Co hledáte?

Změnit jazyk
Česky English

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.